V sredo, 22. aprila 2015, ob Svetovnem dnevu Zemlje, smo v ta namen izvedli Tek podnebne solidarnosti. Ta poseben dan v letu je namenjen dvigovanju zavesti o varovanju okolja. S pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlje in do sedaj nam je že uspelo zelo velik rezultat. Na šolskem igrišču smo se zbrale vse oddelčne skupine z obilico dobro volje. Otroci so bili motivirani za tek, saj so pretekli veliko število krogov. Zopet smo pokazali kako solidarni znamo biti, predvsem pa to, da so že otroci ozaveščeni z načinom življenja na različnih področjih Zemlje ter kako lahko sami prispevajo k boljšemu življenju in spoznavajo kako smo dejansko povezani z naravo in kako smo odvisni od nje.

Fotoutrinke in posnetek si lahko ogledate na povezavi TUKAJ.

Vzgojiteljica Mateja Vrešak

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)