Prvi jesenski dan smo v vrtcu obeležili z obiskom in postavljanjem tetke Jeseni. Najprej nas je obiskala gospa Zdenka s polno košaro jesenskih dobrot. Najmlajši so jo radovedno opazovali in prepoznavali sadeže, v skupini Metuljčkov pa so otroci že aktivno sodelovali v pogovoru, povedali so, da se je začela jesen, našteli značilnosti tega letnega časa, prepoznali sadeže, plodove, povedali, kje jih nabiramo… Zanimalo jih je tudi, ali bodo lahko sadeže iz košare pojedli pri malici.

Že prejšnji dan pa smo začeli s pripravami na postavitev tetke Jeseni pred vrtcem. Otroci so od doma prinesli, buče, koruzo, fižol, kostanje…, kar smo uporabili pri izdelavi. Starejši so pridno pomagali pri lepljenju in postavljanju. Tetki Jeseni smo zapeli pesmico in se ob njej fotografirali.

Vzgojiteljica Sonja Zobec

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)