V sklopu teme jaz in moj kraj smo v skupini »Sovice« spoznavali Bistrico ob Sotli. Obiskali smo gospoda župana, kateri nam je razkazal in predstavil znamenitosti v okolici občine ter predstavil grb Bistrice ob Sotli. Odpravili smo se na pohod na Svete gore, obiskali Kravaričevo domačijo, za en dan postali čebelarji ter spoznali našo vinsko kraljico. Otroci so vse kar so spoznavali in raziskovali tudi naslikali in si tako izdelali turistični vodnik. V Litvo smo predstavili čebelarstvo katero je v Bistrici ob Sotli zelo razširjeno, predstavili smo tudi del godbe in z njimi zapeli našo himno. Z nami pa je v Litvo pomahala tudi vinska kraljica Sara Stadler. Utrinke iz našega 4. klica v Litvo pa si lahko pogledate spodaj.

zapisala vzgojiteljica Karmen Jesenko

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 2)