V skupini Cepetavčki, sva želeli otrokom skozi igro približati kako se zaščitimo pred soncem ter ozavestiti starše o vplivu sonca na nas. Tako smo na umetnostnem področju izdelovali pokrivala, ki so jih otroci s prstnimi barvami in čopiči poslikali. Oblikovali so das maso, kjer smo s skupnimi močmi izdelali sonček. Otroci so urili fino motoriko z vstavljanjem zobotrebcem (žarkov) ter posušen sonček pobarvali v rumeno. Ogledali smo si kratek video posnetek, ki je skozi pesem razložil, zakaj sonce potrebujemo. Predvsem jim je bila všeč simbolna igra: »Na plaži«, kjer so imeli na voljo brisače, dežnike – senčnike, očala, kreme z zaščitnim faktorjem, plastenke in različna pokrivala.  Na področju narave s povezavo jezika smo prepoznavali simbole iz didaktične igrače »pokrivanka« varno s soncem, jih poimenovali in otroci so poslušali razlago. Te simbole so tudi lepili na list, na katerem so imeli svojo fotografijo s senco. Na prostem smo si ogledovali sence, se igrali v naravni senci dreves ali smo si senco umetno postavili, pili smo vodo ter se gibali z različnimi pripomočki.

Zapisala: Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 791 obiskov, današnjih obiskov 1)