V mesecu decembru imamo v skupini “Sončki” tematski sklop z naslovom MUCA COPATARICA POTUJE S SNEŽNIM VLAKOM. Otroci so se najprej seznanili s pesmico snežni vlak, nato smo izdelali snežni vlak in sicer so otroci poslikali tulce s tempera barvo in čopiči. Ker pa je mesec december prazničen, smo si okrasili igralnico in garderobo. Otroci so slikali, tiskali in praskali. Izdelali smo različne bučke, voščilnice in okrasek katera so otroci obesili na smreko pred občino. Plesali smo na pesem Ples snežink in se razgibavali z jutranjimi razgibavanji in vadbeno uro v igralnici. V igralnici nas je obiskala ga.  knjižničarka Irena in nam prebrala praznično pravljico.

Na srečo nas je obiskal tudi sneg na katerem smo lahko vozili snežni vlak in izdelali strojevodjo snežaka.

V prihajajočem tednu bomo pekli kekse, imeli čajanko ter plesali na praznično glasbo. Naslednji teden nas obišče tudi dedek mraz.

Naj bodo prazniki, ki prihajajo čim bolj mavrično obarvani in igrivi.

Karmen, Veronika in Tamara.

 

 

 

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)