Spoštovani starši,
obveščamo vas, da je Vlada RS sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki velja do 18. 4. 2021. Z dnem 12. 4. 2021 se ponovno za vse otroke odpirajo vrtci in osnovne šole (okrožnica MIZŠ št. 6030-1/2021/42, 8. 4. 2021).

Pravila in omejitve ostajajo v celoti enaka kot so veljala teden pred zaprtjem vrtca.

V vrtec se lahko vključijo le zdravi otroci. Pri tem upoštevajte priporočila NIJZ.

Otroci bodo razporejeni v matične skupine – mehurčke, ki bodo v svojih igralnicah, razen skupine Sovice, ki bo še naprej v razredu angleščine v šoli. Vhod za skupino Sovice bo zopet skozi šolo (enako kot pred zaprtjem).

Znotraj skupine bodo živeli kot ena družina in se družili, ob tem pa upoštevali vsa navodila glede higiene rok, kašljanja in kihanja. Ohranjanje priporočene razdalje pa je pri predšolskih otrocih nemogoče zagotavljati.

Hkrati vas naprošamo, da tudi starši upoštevate priporočila:

  • se v prostorih vrtca ne zadržujete,
  • upoštevate varnostno razdaljo (od 1,5m do 2m),
  • si ob vstopu razkužite roke,
  • uporabljate zaščitno masko v prostorih in na zunanjih površinah vrtca
  • sproti sporočite vzrok  odsotnosti otroka.

Vsi si zelo želimo in se potrudimo, da bi naša vrnitev v vrtce trajala čim dlje.

 

Vodstvo vrtca

 

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)